شیپور یکی از سرویس‌هایی است که در زمینه خرید و فروش کالای نو و دست دوم فعالیت می‌کند. آگهی‌های مربوط به املاک، استخدام و ارائه خدمات هم بخش دیگری از فعالیت شیپور است. در این پست قصد داریم چند توصیه کاربردی برای خرید امن از شیپور یا کلا خرید و فروش با این سرویس را ارائه کنیم که هم به درد خریداران می‌خورد و هم فروشندگان. در انتها هم امن‌ترین راه خرید و فروش با شیپور را به شما معرفی خواهیم کرد.

اخیرا شیپور گزینه پرداخت امن را برای برخی کالاها و فروشگاه‌ها فعال کرده است. در ادامه به این امکان جدید سایت شیپور هم خواهیم پرداخت.

خرید امن از شیپور با دیدن آگهی شهرهای دیگر روی اپلیکیشن موبایل و تبلت

برای اینکه خرید امن از شیپور داشته باشم چه کار کنم؟

مزیت خرید کالای دست دوم از سرویس‌هایی مانند شیپور این است که می‌توان به آگهی‌های شهرهای دیگر هم دسترسی داشت. ویترینی بزرگ از کالا و خدمات پیش روی ماست تا سبک سنگین کنیم و بسنجیم چه چیزی برای ما به صرفه است. در این میان باید حواسمان را جمع کنیم تا هم خرید عاقلانه‌ای داشته باشیم و هم به عنوان فروشنده، سود کنیم.

عکس کالا را به دقت بررسی کنید

برای داشتن خرید امن از شیپور فروشنده از زاویه‌های مختلف کالا عکس تهیه می‌کند.

یکی از قوانین درج آگهی در شیپور این است که عکس باید حتما از خود کالا گرفته شده باشد و از سایت یا منبع دیگری دانلود نشده باشد. پس عکس‌های تجاری که در سایت کمپانی تولید کننده قرار گرفته است به کار شما نمی‌آید. بهتر است از فروشنده بخواهید که از خود کالا و در زاویه‌های مختلف عکس بگیرد و برای شما بفرستد تا اگر ایرادی داشت مشخص باشد.

پس از دریافت کالا آن را با عکس مقایسه کنید. اگر خرید را حضوری انجام می‌دهید می‌توانید قبل از پرداخت پول، کاملا کالا را بررسی کنید. اگر پیک آن را برای شما آورده است قبل از پرداخت پول پیک، کالا را بررسی و مشخصات روی جعبه را با خود کالا مقایسه کنید. اگر تطابقی بین این دو وجود نداشت با فروشنده تماس بگیرید و کالا را مرجوع کنید.

محل قرار را شما تعیین کنید

خرید امن از شیپور در معامله حضوری محل قرار در فضای عمومی و پر رفت و آمد. دو نفر جعبه ای را رد و بدل می‌کنند.

اگر خرید را به صورت حضوری انجام می‌دهید سعی کنید در جای پر رفت‌و‌آمد این کار را انجام دهید. ترجیحا در کنار یک بانک یا پاسگاه پلیس و کلانتری قرار بگذارید که در صورت توافق، پول را همانجا پرداخت کنید.

قرار گذاشتن در بانک برای مواقعی مناسب است که مبلغ کالا بیشتر از ظرفیت مجاز کارت به کارت یا درگاه‌های پرداخت است. این به نفع فروشنده هم هست چون می‌تواند بدون دغدغه، کل مبلغ را یکجا دریافت کند، از اعتبار چک باخبر شود و در عین حال، سقف پرداخت خریدار هم پر نشود. چون یکی از معضلات این‌گونه خرید و فروش‌ها دادن چک بی‌اعتبار برای مبالغ زیاد یا کارت به کارت کردن طی چند روز است و در این میان، اعتماد کردن بسیار سخت و البته اشتباه است و در عین حال ریسک کلاهبرداری را برای هر دو طرف معامله بالا می‌برد.

راه ساده‌تری هم برای تضمین انتقال پول هست که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

هویت فروشنده را بررسی کنید

خرید امن از شیپور : تصویر کارت هوشمند ملی شامل عکس و نام و نام خانوادگی و شماره ملی و تاریخ تولد

چگونه هویت فروشنده را بررسی کنم؟

دانستن نام و نام خانوادگی حقیقی فروشنده به شما کمک می‌کند تا در صورت بروز مشکل، بتوانید شکایت کنید. به همین دلیل از فروشنده بخواهید که در کنار کالا، کارت ملی یا کارت شناسایی خود را قرار دهد و از آنها عکس بگیرد و برای شما بفرستد. در هنگام پرداخت پول می‌توانید این نام را با نام صاحب حساب مطابقت دهید. حتما و حتما پول را به حساب شخص فروشنده واریز کنید و نه شخص دیگر.

بررسی هویت به این معنی نیست که همه اطلاعات شخصی خودتان مانند اطلاعات کارت بانکی یا تاریخ انقضای کارت خود را به طرف مقابل بدهید. برای نقل و انتقال پول، شماره کارت یا شماره حساب کفایت می‌کند. فروشندگان باید به این نکته دقت کنند چون همیشه کلاهبرداری از سمت فروشندگان نیست و کلاهبرداران در پوشش خریدار هم ظاهر می‌شوند!

مطمئن‌ترین راه برای خرید امن از شیپور چیست؟

راه حل تمام مشکلاتی که ذکر شد، پرداخت از طریق درگاه امن سپارکس است. درگاه امن راهی است که به خریدار و فروشنده اطمینان می‌دهد که معامله در بستر قانونی و قابل پیگیری انجام می‌شود. راه استفاده از پرداخت امن این است که:

۱. شما به عنوان خریدار، از فروشنده می‌خواهید در یک سامانه داد و ستد ایمن مانند سپارکس پرداخت امن ایجاد کند.

۲. او با توجه به کالایی که دارد، گزینه‌های مربوط به داد و ستد را کامل می‌کند و در نهایت یک داد و ستد در بستر درگاه امن ایجاد می‌شود که لینک آن به همراه کد از طریق پیامک به خریدار فرستاده می‌شود.

خرید امن از شیپور با سپارکس و پرداخت امن. روی صفحه گوشی موبایل پیامک ایجاد پرداخت امن برای خریدار آمده است.
وقتی فروشنده، دادوستدی در سامانه سپارکس ایجاد می‌کند برای خریدار پیامکی مانند این فرستاده می‌شود که حاوی لینک اطلاعات آن دادوستد است.

۳. خریدار با مشاهده داد و ستد شکل گرفته و بررسی جزئیات آن، در صورت موافقت با تمامی موارد، آن را تایید و در نهایت پول را پرداخت می‌کند. اگر در این میان نیازی به اصلاح مواردی بود می‌تواند با فروشنده تماس بگیرد و از او بخواهد داد و ستد جدیدی ایجاد کند.

۴. پولی که خریدار واریز می‌کند از طریق سامانه داد و ستد ایمن به حساب شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) می‌رود و سامانه از این پول سودی دریافت نمی‌کند. این سامانه فقط درگاهی است که داد و ستد شما را ایمن، قانونی و قابل پیگیری می‌کند.

۵. به محض پرداخت پول، داد و ستد کامل می‌شود و فروشنده موظف است کالا را طی قرار تعیین شده برای خریدار بفرستد.

۶. وقتی کالا به دست خریدار رسید، او آن را بررسی و در صورت درست بودن همه چیز، تایید می‌کند. فقط در این صورت است که پول به حساب شخص فروشنده واریز می‌شود. اگر اشکالی در این میان وجود داشته باشد و فروشنده به نکات قید شده در داد و ستد عمل نکرده باشد معامله لغو خواهد شد و پول به حساب خریدار برمی‌گردد.

در این نوع پرداخت، نگرانی بابت کلاهبرداری از سوی خریدار و فروشنده وجود ندارد و سامانه داد و ستد ایمن، هر دو طرف معامله را راضی می‌کند.

تفاوت پرداخت امن سایت شیپور و خرید امن از شیپور با سپارکس چیست؟

پرداخت امن شیپور

خوشبختانه سرویس شیپور قدم مثبتی برای جلوگیری از کلاهبرداری در معاملات اینترنتی خود برداشته است. استفاده از این سرویس شرایطی دارد:

 • خرید امن از شیپور مختص کالاهای نو است.
 • استفاده از پرداخت امن برای خدمات، کالاهای دست دوم، املاک و خودرو امکان‌پذیر نیست.
 • برای استفاده از سرویس پرداخت امن، فروشندگان باید از طرف شیپور تاییدیه داشته باشند. برای اینکه یک فروشگاه به تایید شیپور برسد لازم است یکی از پکیج‌های نقره‌ای، طلایی یا وی‌آی‌پی را خریداری کرده باشد که هر کدام ویژگی‌ها و به تبع، قیمت خاص خود را دارند.
 • پکیج‌های شیپور موجب بیشتر دیده شدن آن فروشگاه می‌شوند و امکان درج لوگو در آگهی وجود دارد. استفاده از پکیج‌ها محدودیت زمانی دارد و هر ماه باید تمدید شود. در صورت عدم تمدید، تاییدیه شیپور و امکان پرداخت امن حذف خواهد شد.
 • شیپور برای هر خرید و فروش در بستر پرداخت امن، کارمزدی ۷ درصدی در نظر گرفته است که برای همه مبالغ، ثابت است. این کارمزد از فروشندگان کالا دریافت می‌شود و عموما فروشندگان آن را به قیمت کالا اضافه می‌کنند.
 • وقتی معامله انجام شد، تا سه روز طول می‌کشد که پول به دست فروشنده کالا برسد.

پرداخت امن سپارکس

 • با توجه به اینکه کلاهبرداری‌های حوزه فروش لوازم دست دوم درصد زیادی از جرایم اینترنتی را شامل می‌شود، پرداخت امن سپارکس، داد و ستد کالاهای دست دوم را هم علاوه بر کالاهای نو، ایمن می‌کند.
 • سپارکس پرداخت وجه را برای پروژه‌های فریلنسری و خدماتی ایمن می‌کند. علاوه بر آن امکان داد و ستد کالاهای غیر فیزیکی مانند اکانت‌های بازی، اکانت ps4، کوین یا سکه در بازی‌های موبایلی و رایانه‌ای و… در سپارکس وجود دارد.
 • روش ارسال کالا را خود فروشنده یا خریدار انتخاب می‌کنند و اجباری در این زمینه وجود ندارد.
 • پرداخت وجه به فروشنده در سریع‌ترین زمان ممکن پس از تایید دریافت کالا از سوی خریدار صورت می‌گیرد. در صورتی که تایید قبل از ساعت ۴ روز کاری انجام گیرد در همان روز پول به حساب فروشنده واریز می‌شود.
 • استفاده از سرویس پرداخت امن سپارکس برای فروشندگان کاملا رایگان و بدون محدودیت است.
 • برای دریافت اطلاعات بیشتر از سرویس پرداخت امن سپارکس روی این لینک کلیک کنید.

بد نیست پست مربوط به خرید امن دیوار را هم مطالعه کنید. نکاتی که در آن مقاله پیشنهاد شده می‌تواند برای خرید امن از شیپور هم کاربرد داشته باشد. اگر در زمینه خرید و فروش اینترنتی مشکلی برایتان پیش آمده یا کلاهبرداری صورت گرفته با ما در میان بگذارید. پرسش‌های خود را با کارشناسان سپارکس مطرح کنید تا شما را برای داشتن داد و ستدی ایمن راهنمایی کنند.