خرید اکانت ps4 کار پر ریسکی است. چرا؟ چون ممکن است آن اکانت هیچ وقت به دست شما نرسد و پولتان از دست برود. از سمت دیگر هم ممکن است اکانت را بفروشید و انتقال بدهید ولی پولی به حسابتان نیاید. علاوه بر آن امکان بن شدن و غیرقابل استفاده شدن بازی‌ها و حتی کنسول شما هم وجود دارد.

بسیاری از این دست معاملات جز ضرر چیزی برای خریدار در پی نداشته است چون معمولا افراد با گزینه‌ای به نام پرداخت امن آشنا نیستند. در بیشتر موارد هم شکایت کردن نتیجه‌ای ندارد و مدرکی هم برای ثبت شکایت در دست نیست. همین قضیه درباره خرید و فروش اکانت بازی و کوین یا سکه‌های بازی‌های مختلف هم درست است. شما باید بدانید اکانتی که می‌خرید مطمئن است یا نه، انتظاراتی که دارید برآورده می‌کند یا نه و دقیقا همان چیزی است که می‌خواهید یا نه.

 آیا هیچ راهی برای ایمن سازی خرید اکانت ps4 وجود ندارد؟ چطور می‌توان تضمین کرد اکانت به خریدار منتقل شود و پول هم به دست فروشنده اکانت برسد و همه در این میان راضی باشند؟ با نگاهی به آگهی‌های فروش و خرید اکانت ps4 متوجه می‌شویم اکثر آگهی‌ها مربوط هستند به موارد زیر:

  • خرید و فروش اکانت هکی ps4
  • خرید و فروش اکانت ترکیبی  ps4
  • خرید و فروش اکانت قانونی ps4

انتقال اکانت ps4 از یک شخص به شخص دیگر، مراحلی دارد که باید به دقت طی شود. در این میان خب عده‌ای هم هستند که با سوءاستفاده از بی‌خبری افراد، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. اکانت را می‌گیرند و پول نمی‌دهند یا پول را می‌گیرند و اکانت را کامل انتقال نمی‌دهند یا مثلا اکانت هکی را به نام اکانت قانونی می‌فروشند.

پس شما باید اطلاعات کاملی درباره این سه نوع اکانت که به آن اشاره شد داشته باشید.

شخصی در حال بازی ps4 و لوگوی بازی‌های پلی استیشن در اطراف او

اکانت هکی ps4 چیست؟

اکانت هکی ps4 اکانتی است که هک شده و بازی‌های آن اکانت در دسترس بقیه قرار گرفته است. با استفاده از اکانت شخص دیگری می‌توان بازی‌های او را در اختیار داشت ولی صاحب اصلی، از این موضوع بی‌خبر است. در این شرایط بهتر است بازی‌ها را به صورت آفلاین استفاده کرد چون به  محض آنلاین شدن خطر بن شدن بازی‌ها و حتی کنسول وجود دارد. این اکانت‌ها معمولا ارزان‌تر از سایر اکانت‌ها هستند. ما در سپارکس خریدن این نوع اکانت را توصیه نمی‌کنیم چون هیچ ضمانتی برای استفاده دائم از این اکانت وجود ندارد.

اکانت ترکیبی ps4 چیست؟

اکانت ترکیبی ps4 در واقع همان اکانت هکی است و هیچ تفاوتی با هم ندارند. در واقع این اکانت از طرف صاحب اصلی‌اش به صورت قانونی تهیه شده است ولی اطلاعات آن در اختیار دیگران قرار گرفته است. برای اینکه این اکانت قفل نشود بهتر است بازی‌ها را دانلود و بعد به صورت آفلاین آنها را بازی کرد. اگر صاحب اصلی اکانت متوجه این اتفاق شود می‌تواند دسترسی را به اکانت مسدود کند. ولی در نهایت برای چندین بازی، قیمت خیلی کمی در نظر گرفته شده و می‌شود قبل از مسدود شدن اکانت، حسابی بازی کرد!

همان‌طور که درباره اکانت هکی گفتیم، این نوع اکانت هم مورد تایید ما نیست.

اکانت قانونی ps4 چیست؟

مطمئن‌ترین راه خرید اکانت ps4 خرید همین اکانت قانونی است. شما می‌توانید برای اینکه هزینه کمتری بابت بازی‌های ps4 بپردازید، یک اکانت قانونی ps4 بخرید و به بازی‌های آن دسترسی پیدا کنید. می‌توانید این بازی‌ها را به صورت آنلاین بازی کنید و هیچ خطری هم حساب شما را تهدید نکند. معمولا ضمانت و گارانتی هم دارند. شما باید اطلاعات مربوط به بازی‌هایی را که در آن اکانت وجود دارد بگیرید و از امکانات آن باخبر باشید.

از آنجایی که معمولا چندین نفر به این اکانت به صورت مشترک دسترسی دارند شما نمی‌توانید اطلاعات آن را تغییر بدهید. اکانت قانونی را خودتان هم می‌توانید بسازید ولی خب باید بایت هر بازی، قیمت واقعی آن را بپردازید.

چطور می‌توان از کلاهبرداری در انتقال و خرید اکانت ps4 جلوگیری کرد؟

وقتی یک آگهی فروش اکانت ps4 در دیوار یا شیپور می‌بینید اول از همه باید حدود قیمت اکانت را دربیاورید و ببینید منطقی است یا نه. تعداد بازی‌های آن را بپرسید. از شرایط گارانتی و ضمانت آن مطلع شوید. دقیق بدانید که آیا اکانت هکی می‌خرید یا قانونی. وقتی همه چیز برای شما مشخص شد، از فروشنده بخواهید که در سامانه داد و ستد ایمن سپارکس یک داد و ستد ایجاد کند. چون ممکن است شما پول را بپردازید ولی اکانت به دستتان نرسد. پس خرید خود را ایمن کنید. وقتی اکانت را گرفتید آن را چک کنید، اگر مورد تاییدتان بود سپارکس پول را به فروشنده انتقال می‌دهد.

لازم است درباره اکانت بازی‌هایی که در ps4 وجود دارد یا حتی بازی‌هایی مثل کلش آف کلنز یا کلش رویال و… اطلاعاتی داشته باشید. اگر می‌خواهید اکانت خود بازی‌ها را بخرید از تعداد جم‌ها، لول هیروها، تعداد کوین یا سکه‌ها و لول اکانت و هرچیزی که در بازی باارزش است مطلع باشید و آن را تطبیق دهید.

از کجا مطمئن شوم که بعد از پرداخت پول و خرید اکانت ps4 به آن دسترسی خواهم داشت؟

اگر شما آگهی فروش اکانت ps4را در سرویس‌هایی مانند دیوار و شیپور و… دیدید و قصد کردید آن را بخرید، کمی احتیاط کنید. بلافاصله پول را برای آگهی دهنده واریز نکنید. اگر همه چیز را بررسی کردید و تصمیم خود را گرفتید که این اکانت را می‌خواهید، حتما از یک بستر امن مانند سپارکس برای پرداخت استفاده کنید. در مورد خریدهای فیزیکی مانند وسایل و چیزهایی از این قبیل، شما دستتان بازتر است و می‌دانید که باید یک وسیله را تحویل بگیرید و پول آن را بدهید ولی در مورد چیزی مانند اکانت ps4 که وجود خارجی و فیزیکی ندارد شما دستتان به جایی بند نیست.

در مورد فروش هم همین‌طور: اگر اکانت را انتقال دادید ولی طرف مقابل پول را به شما انتقال نداد چه؟

شما نیاز به یک فرد معتمد دارید

تصاویر متحرک برای خرید اکانت ps4 و ایجاد داد و ستد در سپارکس
نحوه ثبت داد و ستد با سپارکس برای فروش یا خرید اکانت ps4 به طور ایمن

کاری که باید بکنید این است: از درگاه پرداخت امن استفاده کنید. یک داد و ستد در  سپارکس ایجاد کنید. اگر می‌خواهید اکانت یا سکه بفروشید یک داد و ستد بسازید و اطلاعاتتان را وارد کنید. لینک را به طرف مقابل بفرستید تا او پول را واریز کند. اکانت را به طرف مقابل به صورت کامل و دسترسی تمام انتقال دهید. وقتی همه چیز تایید شد، سپارکس پول را به شما انتقال می‌دهد. هیچ راهی برای دبه کردن و نپرداختن پول وجود ندارد. اگر همه چیز از سمت شما درست و واقعی باشد ۱۰۰ درصد به پول خود می‌رسید.

اگر خریدار اکانت یا کوین هستید از فروشنده بخواهید از این طریق داد و ستد را انجام دهد. پول را کامل و با خیال راحت پرداخت کنید. اگر مشکلی در راه داد و ستد باشد مثلا  اکانت را به شما ندهد یا اکانت با مشخصاتی که قبلا به شما گفته بود همخوانی نداشت، کل پول به شما برمی‌گردد.

در صورت درست بودن همه‌چیز از سوی هر دو طرف، یک خرید و فروش امن و بی‌دردسر و سریع انجام خواهد شد.

چطور به سپارکس اعتماد کنم؟

اعتماد به سپارکس کار سختی نیست! وارد سایت بشوید و نشان اینماد را پایین صفحه ببینید. روی آن کلیک کنید و از زیر و زبر سپارکس باخبر شوید.

اگر مطلب اینماد چیست را بخوانید می‌بینید که سازوکار سپارکس کاملا قانونی است و از طرف مراجع قانونی روی آن نظارت می‌شود. سپارکس هوای هر دو طرف داد و ستد را دارد.

آیا در صورت کلاهبرداری موقع خرید اکانت ps4 راهی برای شکایت وجود دارد؟

صفحه سایت پلیس فتا و اخبار مربوط به کلاهبرداری در زمینه خرید اکانت ps4

بله. پلیس فتا از کسانی که در فروش و خرید اکانت ps4 متضرر شده‌اند حمایت می‌کند. اگر سری به صفحه پلیس سایبری بزنید می‌بینید که افراد زیادی طعمه این نوع کلاهبرداری شده‌اند و پول یا اکانت خود را از دست داده‌اند. فقط یادتان باشد که امکان شکایت فقط برای اکانت‌های قانونی صدق می‌کند.

سرهنگ نوروزی، رئیس پلیس فتای استان مرکزی در این باره به کاربران بازی‌های رایانه‌ای توصیه می‌کند: «لازم است كاربران دقت کنند تا هنگام خرید اكانت بازی به درگاه جعلی بانك هدایت نشوند و اطلاعات حساب آنها در اختیار دیگران قرار نگیرد. فروشنده نیز توجه داشته باشد معامله طوری صورت گیرد که بعد از دریافت وجه اطلاعات كامل اكانت را در اختیار خریدار قرار دهد تا از هرگونه سوءاستفاده احتمالی جلوگیری شود.»

در صورتی که راجع به خرید اکانت ps4 سوالی دارید همین‌جا کامنت بگذارید یا با پشتیبانی سپارکس تماس بگیرید.